Logo Straumann Straumann

   Implanty Straumann® są jednymi z najczęściej stosowanych implantów - w ciągu ostatnich 10 lat wszczepiono ich już 4 miliony, co stawia ten system na 2 miejscu na świecie pod względem liczby zastosowanych wszczepów. System jest rozwijany od 30 lat i nieustannie modyfikowany oraz ulepszany. Pozwala on na odtworzenie każdego rodzaju braków zębowych - braku pojedyńczych zębów, kilku zębów lub bezzębia. Jego unikalne cechy to:

  • rygorystyczne szwajcarskie standardy jakości stosowane przy produkcji wszczepów,
    Wytwórnia implantów Straumann Wytwórnia implantów Straumann Wytwórnia implantów Straumann Wytwórnia implantów Straumann
  • udokumentowana 30-letnimi badaniami 95% skuteczność stosowania (w okresie 10 lat od implantacji),
  • bardzo szeroki asortyment możliwych do zastosowania elementów protetycznych, zarówno cementowanych jak i przykręcanych, wykonanych ze stali, złota, ceramiki lub tytanu.

   System Straumann® składa się z implantów o różnych kształtach i przeznaczeniu, dzięki temu możemy wybrać najodpowiedniejszy rodzaj implantu do konkretnej sytuacji:

Implant Straumann Standard Implanty Standard i Standard Plus to implanty ogólnego przeznaczenia, którymi uzupełniamy większość braków zębowych. Można umocować na nich korony i mosty oraz zatrzaski, magnesy i belki do utrzymywania protez. Produkowane są w dwóch wersjach różniących się średnicą podstawy protetycznej: Regular Neck (RN) o średnicy 4.8mm i Wide Neck (WN) o średnicy 6.5mm do odbudowy trzonowców.
Implant Straumann Standard Plus Narrow Neck Implanty Standard Plus Narrow Neck (NN) są specjalnie zaprojektowane do odbudowy siekaczy: górnych bocznych oraz dolnych przyśrodkowych i bocznych. Średnica ich podstawy protetycznej jest zmniejszona do 3.5mm, dzięki czemu możemy je zastosować nawet w bardzo wąskich lukach. Są jedynymi implantami Straumann®, które posiadają zintegrowany, zewnętrzny łącznik protetyczny - dzięki temu są wytrzymałe mechanicznie pomimo niewielkiej średnicy, niższy jest również koszt wykonania na nich korony.
Implant Straumann TE Implanty serii Straumann® TE są przeznaczone do wszczepiania bezpośrednio po zabiegu usunięcia zęba lub niedługo po nim. Ich kształt dostosowany jest do kształtu naturalnego zębodołu, posiadają również inny rodzaj gwintu, zapewniający lepszą stabilizację pierwotną.

   Aktualnie wszystkie przedstawione implanty Straumann® wytwarzane są w 2 odmianach, różniących się rodzajem powierzchni pokrywającej śródkostną część implantu:

  • Powierzchnia typu SLA (Sand-blasted, Large-grit, Acid-etched) jest otrzymywana poprzez piaskowanie i wytrawianie tytanu. Zabiegi te zwiększają istotnie powierzchnię kontaktu implantu z kością, polepszając siłę jego utrzymania. Dodatkowo tak przygotowana powierzchnia pobudza komórki kości do wzrostu i przyspiesza osseointegrację (wgajanie) wszczepu w porównianiu do tradycyjnych implantów - czas wgajania wynosi 8-12 tygodni. Jest to jedna z najlepiej przebadanych, poznanych i udokumentowanych powierzchni implantów na świecie.
  • Powierzchnia typu SLActive jest nowym wynalazkiem Straumanna na polu implantów stomatologicznych. Powstała ona jako udoskonalenie sprawdzonej powierzchni SLA - w porównaniu do niej jest hydrofilna i chemicznie aktywna. Dzięki temu ułatwia i przyspiesza proces przebudowy i wzrostu kości wokół implantu. Według przeprowadzonych badań znacząco zwiększa obszar, na którym zachodzi proces osseointegracji w początkowej fazie leczenia. Umożliwia bezpieczne obciążenie implantu nadbudową protetyczną już w 3-4 tygodnie po chirurgicznej fazie leczenia.

   Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej firmy Straumann®.


Dziękujemy dystrybutorom implantów Friadent, Osteoplant oraz Straumann za udostępnienie materiałów informacyjnych pomocnych przy tworzeniu stron implantologicznych naszego serwisu!