Materiał kościozastępczy Bio-Oss
Materiał kościozastępczy Bio-Oss®

   W niektórych sytuacjach nie jest możliwe wszepienie implantów z powodu zbyt małej ilości kości. Utrata kości może być następstwem chorób dziąseł i przyzębia, długotrwałej obecności kamienia nazębnego lub braku obciążenia mechanicznego po utracie zębów własnych.

   W większości przypadków potrafimy radzić sobie już i z tym problemem. Kość posiada naturalną zdolność do regeneracji i dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu tego procesu jesteśmy w stanie stymulować organizm, aby wytworzył niezbędną nam do utrzymania implantów kość. Przy odbudowie kości niezbędne jest wykorzystanie biomateriałów kościozastępczych, które utworzą szkielet dla rosnącej tkanki kostnej. Dodatkowo konieczne jest przykrycie tego "rusztowania" błoną zaporową, aby szybko rosnące tkanki miękkie i dziąsła nie wrastały do przestrzeni, która ma zostać zapełniona wolno tworzącą się tkanką kostną.

   W naszych gabinetach wykorzystujemy biomateriały:

  • Bio-Oss® - to naturalny preparat kościozastępczy szwajcarskiej firmy Geistlich, która jest wiodącym na świecie producentem biomateriałów. Bio-Oss® jest materiałem pochodzenia odzwierzęcego, doskonale przebadanym, sprawdzonym i stosowanym od wielu lat. Używamy go do poszerzania wyrostka zębodołowego przy implantacjach oraz do podnoszenia dna zatoki szczękowej. Więcej informacji o tym preparacie znajdziecie Państwo na stronie internetowej firmy Geistlich oraz u polskiego dystrybutora, firmy FM Produkty Dla Stomatologii.
  • Poresorb®-TCP - to syntetyczny preparat kościozastępczy czeskiej firmy Lasak. Poresorb®-TCP może być stosowany do sterowanej regeneracji kości przy implantacji, wypełniania ubytków kostnych po usuwaniu torbieli lub zębów. Nie zawiera materiału odzwierzęcego, lecz swoim składem mineralnym przypomina naturalną kość. Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej firmy Lasak.
  • Straumann Bone Ceramic - to syntetyczny preparat kościozastępczy szwajcarskiej firmy Straumann. Jest mieszaniną hydroksyapatytu z fosforanem trójwapniowym (TCP). Posiada specjalnie przygotowaną porowatą mikrostrukturę, ułatwiającą tworzenie się nowej kości. Jego zastosowanie jest uniwersalne, podobnie jak poprzednio opisanego preparatu Poresorb®-TCP. Jak każdy produkt firmy Straumann posiada bogatą dokumentację medyczną, wykonaną przed wprowadzeniem do sprzedaży.

Dziękujemy dystrybutorom implantów Friadent, Osteoplant oraz Straumann za udostępnienie materiałów informacyjnych pomocnych przy tworzeniu stron implantologicznych naszego serwisu!